ABSOLUTNA NOWOŚĆ! Pierwsza taka kampania – kompleksowa odpowiedź na problem uzależnień behawioralnych

9 listopada 2022

Uzależnienia behawioralne to plaga XXI wieku!

Nałogowy hazard, zakupoholizm, jedzenioholizm – eksperci twierdzą, że XXI wiek staje się stuleciem nowych uzależnień. Wiele badań jasno dowodzi, że popadanie w nałogi znacząco wzrasta w trakcie wydarzeń społecznie stresujących. Wojna, problemy ekonomiczne i inne trudne wydarzenia ostatnich lat powodują, że wiele osób uzależnia się od czynności.

W Polsce 2,5 miliona osób ma problem z pracoholizmem, milion osób jest zakupoholikami, 27 tysięcy osób uprawia patologiczny hazard. Liczbę uzależnionych od internetu szacuje się na 465 tysięcy! Blisko połowa Polaków nigdy nie wylogowuje się z mediów społecznościowych. Dane CBOS wskazują także, że 64% rodziców dzieci między 2. a 5. rokiem życia deklaruje, że ich pociechy korzystają z urządzeń mobilnych.

Patologiczny hazard czy zakupoholizm to prawdziwa pułapka! Uzależnieni popadają w kłopoty finansowe, zaciągają kolejne pożyczki. Często swój nałóg przypłacają utratą pracy i rodziny. Badania dowodzą, że 5% samobójców stanowią patologiczni hazardziści.

 

Kampania, która pomaga rozwiązać wiele problemów

Od 2022 r. samorządy są zobowiązane do uwzględnienia kwestii uzależnień behawioralnych w gminnych programach profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych. Wychodząc naprzeciw tym nowym zadaniom, stworzyliśmy kampanię „Stop uzależnieniom behawioralnym!”. Nasze materiały to odpowiedź na zadania gmin wynikające z ustawy o wychowaniu w trzeźwości.

Przyłączając się do naszej kampanii, spełniasz ustawowe obowiązki oraz pomagasz w rozwiązaniu problemu uzależnień. W kampanii:

  • Uświadamiamy, czym są uzależnienia behawioralne i jakie konsekwencje przynoszą.
  • Pokazujemy różne rodzaje uzależnień behawioralnych oraz symptomy świadczące o tym, że dana czynność staje się problemem.
  • Wskazujemy, jak radzić sobie z uzależnieniem oraz gdzie szukać profesjonalnego wsparcia.
  • Radzimy, jak nie popaść w uzależnienie od czynności.
  • Dajemy wskazówki dla bliskich osób uzależnionych.

W odpowiedzi na Państwa postulaty opracowaliśmy profesjonalny pakiet, który zawiera także atrakcyjne gadżety. Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

broszura_okladka_prawda-o-alkoholu-co-powinienes-wiedziec_DRUK1. Broszury „Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”.

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień.

Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne, oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym.

W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia oraz uświadamiamy zagrożenia.

2. Certyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom. Certyfikat jest świadectwem, że trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom społecznym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

Dołącz w 2023! Przyślij większe zamówienie i odbierz atrakcyjne nagrody. Pierwszy kwartał to idealny czas na uzupełnienie zapasów.

alkomatProfesjonalny kalibrowany alkomat

Każdy samorząd, który złoży zamówienie za minimum 10 tys. zł netto, otrzyma w prezencie alkomat. To przydatne narzędzie w pracy profilaktycznej, które może być wykorzystywane przy różnych okazjach.

Alkomat wyposażony jest w elektrochemiczny sensor o wysokiej dokładności i trwałości. Czas poboru próbki to jedynie 3–4 sekundy! W komplecie 5 ustników.

GMINNA-KOMISJA-Podrecznik-okladka-4+0„Gminna Komisja” – wygodny pakiet szkoleniowy

Każdy samorząd, który zamówi materiały Krakowskiej Akademii Profilaktyki za więcej niż
5 tys. zł, otrzyma sprawdzone szkolenie dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!

 

statuetka-2023Prestiżowa, personalizowana statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”

Samorząd, który przystąpi do wszystkich pięciu kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma elegancką, personalizowaną statuetkę z wygrawerowaną nazwą samorządu i hasłem „zasłużony dla profilaktyki”.

 

 

Wybierz opcję „Zaczynamy wcześniej” i rozpocznij działania od razu

Warto już na początku roku wzmocnić działania i zaangażować się w kampanię, która przynosi mieszkańcom realne korzyści. Zachęcamy do skorzystania z opcji „Zaczynamy wcześniej”, dzięki której materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu 2 dni od nadesłania zgłoszenia. Pozwoli to natychmiast zaplanować działania na 2023 r. Opcja realizowana jest od 2 stycznia do 31 marca 2023 r. Do gmin, które nie zaznaczą „Zaczynamy wcześniej!”, materiały kampanii i fakturę wysyłamy 31 marca 2023 r.

Warto pamiętać, że w tym roku gminy aż pięciokrotnie otrzymują pieniądze na działalność profilaktyczną (trzy raty „korkowego” i dwie raty „małpkowego”). Środki warto wykorzystać na działania edukacyjne wynikające z art. 41ust. 1 pkt 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Cena podstawowego pakietu kampanii to 5000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Nie prowadzimy sprzedaży mniejszych zestawów.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu 2 dni od nadesłania zgłoszenia.

alt
alt