Dramatyczny wzrost przypadków depresji w Polsce! Zadbaj o zdrowie psychiczne mieszkańców

12 listopada 2022

Przed pandemią koronawirusa na depresję chorowały 2 miliony Polaków. Obecnie szacuje się, że chorych jest aż dwa razy więcej. Aż 4 231miliony obywateli zmagają się z tą niebezpieczną chorobą! Według Światowej Organizacji Zdrowia depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób, a do 2030 r. zajmie pierwsze miejsce na liście najczęstszych schorzeń. Nieleczona depresja może prowadzić do tragicznych konsekwencji! Statystyki policyjne z ostatnich lat wskazują, że jedną z najczęstszych przyczyn prób samobójczych wśród dzieci i młodzieży są zaburzenia psychiczne, w tym depresja.

Od miesięcy otrzymywaliśmy od samorządów sygnały o silnej potrzebie docierania do mieszkańców z informacjami na temat zdrowia psychicznego. Właśnie dlatego stworzyliśmy nową kampanię o depresji.

To wyjątkowy zestaw materiałów opracowanych z myślą o psychicznych skutkach koronawirusa, wojny na Ukrainie oraz niepewnej sytuacji ekonomicznej.
W kampanii:

– Podejmujemy temat depresji u nastolatków i osób starszych.
– Zamieszczamy test, który pozwoli stwierdzić, czy problemy są tylko przedłużającym się smutkiem, czy też mogą świadczyć o chorobie.
– Opisujemy symptomy mogące świadczyć o depresji.
– Przekonujemy, że problemy psychiczne nie są powodem do wstydu.
– Zachęcamy do podjęcia leczenia i wskazujemy sposoby na znalezienie wsparcia.
– Prezentujemy przejmujące świadectwa osób, które zmierzyły się z depresją.

Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

Certyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom nasilającym się w czasie epidemii. Certyfikat jest świadectwem, że nawet w tak trudnych warunkach można i trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom alkoholowym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

PRAWDA O ALKOHOLU okladka aktualnaBroszury „Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień. Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne, oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym. W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia w czasie pandemii oraz uświadamiamy zagrożenia.

Przyślij większe zamówienie! Odbierz atrakcyjne nagrody i uzupełnij zapasy materiałów.

Profesjonalny kalibrowany alkomat

Każdy samorząd, który złoży zamówienie za minimum 10 tys. zł netto, otrzyma w prezencie alkomat. To przydatne narzędzie w pracy profilaktycznej, które może być wykorzystywane przy różnych okazjach.

Alkomat wyposażony jest w elektrochemiczny sensor o wysokiej dokładności i trwałości. Czas poboru próbki to jedynie 3–4 sekundy! W komplecie 5 ustników.

GMINNA-KOMISJA-Podrecznik-okladka-4+0„Gminna Komisja” – wygodny pakiet szkoleniowy

Każdy samorząd, który zamówi materiały Krakowskiej Akademii Profilaktyki za więcej niż 5 tys. zł, otrzyma sprawdzone szkolenie dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!

 

Prestiżowa, personalizowana statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”

Samorząd, który przystąpi do wszystkich trzech kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma elegancką, personalizowaną statuetkę z wygrawerowaną nazwą samorządu i hasłem „zasłużony dla profilaktyki”.

Na specjalne życzenie samorządów wciąż przyjmujemy zgłoszenia. Kampanie są dostępne do wyczerpania zapasów materiałów.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zaangażować się w kampanię, która przynosi mieszkańcom realne korzyści. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu 2 dni od nadesłania zgłoszenia.

Warto pamiętać, że w tym roku gminy aż pięciokrotnie otrzymują pieniądze na działalność profilaktyczną (trzy raty „korkowego” i dwie raty „małpkowego”). Środki warto wykorzystać na działania edukacyjne wynikające z art. 41ust. 1 pkt 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Cena podstawowego pakietu kampanii „O depresji w pandemii” to 5000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków.

alt
alt