Z powodu przemocy domowej cierpią niewinne dzieci!
Zamów sprawdzone materiały

75 761 – to liczba osób, wobec których istnieje podejrzenie, że są ofiarami przemocy domowej TYLKO na podstawie procedury „Niebieskie Karty” wypełnianej przez policję (bez danych z działalności innych podmiotów upoważnionych do zwalczania przemocy). W tym aż 11 129 dzieci!

Niewiedza, strach i wstyd sprawiają, że przemoc ciągle traktowana jest jak prywatna sprawa. Właśnie dlatego stworzyliśmy najnowszą edycję kampanii „Reaguj na przemoc!”.

Przyłączając się do niej, zapewniasz niezbędną wiedzę ofiarom, świadkom i sprawcom.

Zadbaj o bezpieczeństwo mieszkańców. Zapewnij dostęp do informacji świadkom i ofiarom przemocy!

W materiałach kampanii:

Informujemy osoby doznające przemocy i świadków, gdzie mogą szukać pomocy.
Zachęcamy do przerwania milczenia i korzystania z różnych dostępnych form wsparcia.
Tłumaczymy, dlaczego warto korzystać z bezpłatnego telefonu zaufania, jakimi możliwościami dysponują gmina i ośrodek pomocy społecznej, a także jakie formy interwencji może podjąć policja.
Przestrzegamy sprawców, że grożą im surowe konsekwencje.
Uświadamiamy świadków, że nie mogą milczeć, a zgłaszanie przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu dziecka jest obowiązkowe.

Zestaw przydatnych materiałów. Co oferujemy samorządom w pakietach?

W odpowiedzi na Państwa postulaty opracowaliśmy profesjonalny pakiet, który zawiera także atrakcyjne gadżety. Poza tradycyjnym zestawem ulotek i plakatów w pakiecie kampanii zawarliśmy:

1. Gazety „Szanuję, nie hejtuję. O przemocy w realnym i wirtualnym świecie”

Wydawnictwo porusza problem przemocy w świecie realnym oraz wirtualnym. Uczy szacunku do innych, przestrzega przed szczuciem, agresją i złośliwymi komentarzami w sieci. Uświadamia zagrożenia i uczy prawidłowych reakcji.

W gazecie znajdują się atrakcyjne zadania, które angażują młodych ludzi – krzyżówki, quizy i wiele innych.

 

PRAWDA O ALKOHOLU okladka aktualna2. Broszury „Prawda o alkoholu. Co powinieneś wiedzieć”.

Publikacja to kompendium wiedzy na temat alkoholu, jego działania na organizm oraz uzależnień.

Prosty język i przyjazna forma pozwolą mieszkańcom sprawdzić, czy ich picie jest bezpieczne, oraz znaleźć wsparcie dla osób z problemem alkoholowym.

W publikacji wyjaśniamy, czym jest płodowy zespół alkoholowy, obalamy mity na temat picia oraz uświadamiamy zagrożenia.

3. Certyfikat włączenia się w koalicję gmin na rzecz zdrowia i bezpieczeństwa.

Dokument potwierdza włączenie się do grupy samorządów, które postanowiły wyjść naprzeciw problemom. Certyfikat jest świadectwem, że trzeba stawiać na profilaktykę i przeciwdziałanie problemom społecznym! Warto się nim pochwalić w urzędzie lub na stronie internetowej.

Przyślij większe zamówienie! Odbierz atrakcyjne nagrody i uzupełnij zapasy materiałów.

alkomat do wpisuProfesjonalny kalibrowany alkomat

Każdy samorząd, który złoży zamówienie za minimum 10 tys. zł netto, otrzyma w prezencie alkomat. To przydatne narzędzie w pracy profilaktycznej, które może być wykorzystywane przy różnych okazjach.

Alkomat wyposażony jest w elektrochemiczny sensor o wysokiej dokładności i trwałości. Czas poboru próbki to jedynie 3–4 sekundy! W komplecie 5 ustników.

GMINNA-KOMISJA-Podrecznik-okladka-4+0„Gminna Komisja” – wygodny pakiet szkoleniowy

Każdy samorząd, który zamówi materiały Krakowskiej Akademii Profilaktyki za więcej niż 5 tys. zł, otrzyma sprawdzone szkolenie dla członków Gminnych Komisji – bez konieczności wychodzenia z domu!

 

 

statuetka do wpisuPrestiżowa, personalizowana statuetka „Gmina zasłużona dla profilaktyki”

Samorząd, który przystąpi do wszystkich trzech kampanii Krakowskiej Akademii Profilaktyki, otrzyma elegancką, personalizowaną statuetkę z wygrawerowaną nazwą samorządu i hasłem „zasłużony dla profilaktyki”.

 

 

Na specjalne życzenie samorządów wciąż przyjmujemy zgłoszenia. Kampanie są dostępne do wyczerpania zapasów materiałów.

Warto postawić na sprawdzone rozwiązania i zaangażować się w kampanię, która przynosi mieszkańcom realne korzyści. Materiały wraz z fakturą trafią do Państwa w ciągu 2 dni od nadesłania zgłoszenia.

Warto pamiętać, że w tym roku gminy aż pięciokrotnie otrzymują pieniądze na działalność profilaktyczną (trzy raty „korkowego” i dwie raty „małpkowego”). Środki warto wykorzystać na działania edukacyjne wynikające z art. 41ust. 1 pkt 3 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Cena podstawowego pakietu kampanii to 5000 zł + VAT (23%). Istnieje możliwość zakupu wielokrotności pakietu lub jego połowy. Nie prowadzimy sprzedaży mniejszych zestawów.

Formularz zgłoszenia do kampanii należy wysłać faksem na numer 12 635 19 19 lub pocztą na adres: Krakowska Akademia Profilaktyki, ul. Jaskółcza 4/1, 30-105 Kraków.

alt
alt