Jasło (woj. podkarpackie): od lat prowadzimy działania informacyjno-edukacyjne w ramach „Przeciw pijanym kierowcom!”

12 grudnia 2023

Miasto Jasło od wielu lat sukcesywnie prowadzi działania informacyjno-edukacyjne w ramach „Przeciw pijanym kierowcom!”. Jest to jedyna kampania dla samorządów, która tak kompleksowo obejmuje problem nietrzeźwości na drogach – informuje Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Jak wyjaśnia burmistrz, Urząd Miasta we współpracy z Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dociera z ważnych przekazem nie tylko do kierujących, lecz także szkół nauki jazdy i młodzieży. Ulotki Krakowskiej Akademii Profilaktyki obalają mity na temat trzeźwienia. W materiałach dużo miejsca poświęcono roli pasażerów i świadków jazdy po alkoholu. – Ich właściwa reakcja wielokrotnie ratuje życia – podkreśla Ryszard Pabian.

Jednym z elementów tegorocznej kampanii w Jaśle są plakaty umieszczone na wiatach przystankowych. Powstał także autorski kalendarz na 2024 r. z hasłami profilaktycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa na drodze.

– Wierzymy, że nasz działania podejmowane na rzecz społeczności lokalnej ograniczą zachowania ryzykowne kierowców oraz zmniejszą liczbę osób wsiadających za kierownicę po alkoholu – mówi burmistrz.