Samorządowcy nas chwalą: woj. dolnośląskie

18 września 2013

W ostatnich dniach do „Postaw na rodzinę!” przystępuje wiele samorządów z Dolnego Śląska. Dla niektórych uczestnictwo w kampanii to już tradycja. – KAP przekazuje samorządom materiały edukacyjne najwyższej jakości. Kampania „Postaw na rodzinę!” stawia na pomysłowość samorządów, działania na rzecz rodzin i całej społeczności lokalnej. Promuje profilaktykę opartą na rozpoznaniu lokalnych potrzeb i możliwości – twierdzą koordynatorzy ze Zgorzelca.

– Możliwość otrzymania gotowych materiałów to świetna sprawa! Ulotki bardzo nam się podobają – dodaje Lidia Kulczyc, przewodnicząca Gminnej Komisji ds. RPA w Przemkowie.
Specjaliści ds. profilaktyki z Dolnego Śląska cieszą się, że dzięki kampanii mają możliwość podejmowania działań integrujących pokolenia oraz społeczność szkolną. – W ramach „Postaw na rodzinę!” zorganizowaliśmy dwie akcje, w których nauczycielom naszej szkoły pomagali rodzice – informuje Magdalena Sporna z Zespołu Szkół w Wojcieszowie.
Ważnym elementem „Postaw na rodzinę!” są wyróżnienia przyznawane osobom zaangażowanym w realizację kampanii. Wiele samorządów z Dolnego Śląska organizuje specjalne imprezy podsumowujące. W Bielawie na zakończenie kampanii zrealizowano konferencję. – Wręczenie certyfikatów dla osób wdrażających projekt było wspaniałym zwieńczeniem konferencji – podkreśla Magdalena Kisiel, odznaczona tytułem „Nauczyciela przyjaznego rodzinie”.